” Web sitelerinin olmazsa olmazı : Blog ”çok iddialı bir başlık olabilir. Tahminimize göre bu başlığı okuduktan sonra  blog nedir ve neden bu kadar önemlidir? Sorusu aklınıza gelmiştir. Eğer tahminimizde haklıysak blog yazmanın ilk altın kuralını başarılı gerçekleştirmiş buluyoruz. İlk olarak Blog’un ne olduğundan ve ardından nasıl yazıldığından bahsedeceğiz.

BLOG NEDİR?

     Blog , internetin hayatımıza girmesiyle birlikte kelime havuzumuz içine dahil olan bir kavramdır. İnternetin ortaya çıkması ve zamanla web sitelerinin inanılmaz derecede artması haliyle blog yazmak gibi bir kavramı ortaya çıkardı. Bugün yazı yazmayı bilen ve azıcık dahi olsa yaratıcı olabilen herkes BLOG YAZMAK ve blog üzerinden para kazanmak ister.Peki blog tam olarak nedir?

Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. Blog ,bildiğimiz yazı metnidir. Blogun  temel amaçları siteye ziyaretçi çekmek, ziyaretçinin site içinde kalma süresini ve etkileşimi arttırmaktır ve ayrıca görseller yardımı ile de desteklenebilirler.

BLOG’UN SİTEYE KAZANDIRDIKLARI NELERDİR?

     BLOG YAZMAK ,toplumun küçük bir kısmı tarafından dışarıdan bakıldığında basit ve sadece  hobi olarak yapılabilecek bir iş olarak görülebilir ancak durum hiç ama hiç öyle değil. Çünkü BLOG YAZMAK artık bir meslek haline geldi. Bunun sebebi ise blog yazılarının sitelere kazandırdıkları artılardır. Blog yazılarınız kullandığınız anahtar kelimeler sayesinde Google kullanıcısının karşısına çıkıyor. Sitenize gelen bu ziyaretçi blog yazınızı okuyarak siteniz Google gözüne batacak derecede kalabilir ve etkileşim sağlayabilir. Bu sayede Google tarafından siteniz arama listesinde üst sıralara taşınabilir. Bu sitedeki reklam gelirlerinden veya satışlardan daha fazla gelir elde etmeniz anlamına gelir.

BLOG NASIL YAZILIR?

     Blog yazmanın öyle çok fazla net kuralı bulunmamaktadır. Blog yazarken anahtar kelimeleri doğru şekilde kullanmak gerekir. Örneğin anahtar kelime metin içinde en az 3 kere ek almadan kullanılmalı. Blog yazarken dikkat edilmesi gereken diğer önemli şeylerden biri ise;   ” Özgünlük” tür. Yazdığınız blog yazısı tamamen özgün olmak zorundadır. Özgün olmayan içeriklerin kopya üründen farkı yoktur. Kopya içeriklerde hem ziyaretçilerin hem de Google’nin gözüne rahatça çarpar ve siteniz en alt sıralara düşecektir.