fbpx
AnasayfaSosyal Medya Yönetimi

işinizi anlatan

Sosyal Medya Yönetimi

Sizi en iyi anlatacak sosyal medya dillerini kullanıyoruz.

 

Sosyal Medya Yönetimi nedir?

Sosyal medyanızı etkili bir şekilde yönetmek, bu güçlü kanaldan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Tutarlı bir şekilde değerli içerik oluşturmak ve yayınlamak, hedef kitlenizle gerçek bağlantılar kurmanıza yardımcı olabilir. Sosyal medya reklamcılığı, ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgilenme olasılığı en yüksek olan yeni kitlelere ulaşmanıza yardımcı olur.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Artık acil sorunun cevabını bildiğinize göre, sosyal medya yönetimi nedir, sosyal medya yönetiminin küçük işletmeniz için neden önemli olduğunu konuşma zamanı . İlk ve belki de en bariz sebep, müşterilerinizin sosyal medyada aktif olmasıdır. Sizinki gibi markalardan içerik görmek isterler ve genellikle sosyal kanallarda sunduğunuz mesajlara reklam mesajlarından daha fazla açıktırlar.

Ek olarak, sosyal medya yönetimi uygun maliyetlidir. Küçük işletmeler, pazarlama bütçeleri söz konusu olduğunda genellikle daha azıyla daha fazlasını yapmak zorundadır. Sosyal medya yönetimi, müşteri adayı oluşturma ve dönüştürme söz konusu olduğunda önemli sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bu, reklam panoları veya TV reklamları gibi geleneksel pazarlama taktikleriyle birlikte gelen yüksek cep maliyetlerini ortadan kaldırır.

Sosyal medya yönetimi için bir oyun planı oluşturmaya başlamadan önce  , işletmeniz için Sosyal medya yönetimi için bir oyun planı oluşturmaya başlamadan önce  , işletmeniz için en iyi sosyal medya platformlarının ne olduğunu düşünmeniz gerekecek  . Aşağıda, farklı platformlara ve işletmenize sağlayabilecekleri avantajlara ilişkin kısa bir genel bakış yer almaktadır:

Facebook  – Facebook’un farklı geçmişlerden gelen yaklaşık 2,7 milyar aylık aktif kullanıcısı var. Facebook’un kullanıcı tabanına gelince, cinsiyetler ve yaş grupları arasında güzel bir denge var. Bu, onu daha geniş bir kitleye ulaşmaya çalışan işletmeler için harika bir sosyal platform yapar.

Instagram  – Instagram, çok fazla görsel içerik oluşturan markalar için harika bir sosyal medya kanalıdır. Instagram’ın izleyicileri, erkek kullanıcılardan daha fazla kadın kullanıcıyla daha genç tarafta olma eğilimindedir. Bu, moda, yaşam tarzı, sanat veya diğer görsel odaklı endüstrilerle ilgili ürün veya hizmetler satan işletmeler için harika bir platform olabilir.

Twitter  – Twitter’ın dünya çapında 321 milyon aktif kullanıcısı vardır ve kullanıcıların haberler ve trendler için gittikleri yer olma eğilimindedir. Bu platform, sektörlerinde trend olan konular hakkında bir sohbete katılmak isteyen markalar için idealdir. Ayrıca, içeriği etkileyicilerle ve markanızı değerli bulabilecek diğer kişilerle paylaşmak için harika bir yerdir.

LinkedIn  -Olan  farklı sektörlerde işletmelerin hedeflediği B2B markalar için sosyal medya platformu. LinkedIn ile şirket türüne, sektöre veya iş unvanına göre içerik bulabilir, etkileşim kurabilir ve insanlarla paylaşabilirsiniz.

YouTube  – Google’dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motoru haline geldi. Kitlenizle etkileşim kurmanıza ve bağlantı kurmanıza yardımcı olması için video içeriğinizi bu kanala yükleyebilirsiniz. Sınırsız video barındırma ile işletmeniz istediğiniz kadar video içeriği gönderebilir ve diğer kanallar üzerinden paylaşabilir.

Pinterest  – Görüntü odaklı içerik paylaşmak için başka bir harika kanaldır. Bu, DIY, el sanatları, ev tadilatı, beslenme, fitness, moda ve daha fazlasıyla ilgilenen tüketiciler için bir zorunluluk haline geldi. Markanız görüntülere iyi bir şekilde katkıda bulunan bir ürün veya hizmet satıyorsa, Pinterest faydalı olabilir.

Neden Bir Sosyal Medya Yönetim Şirketi Çalışmalısınız?

Sosyal medya yönetiminin ne olduğunu  ve neden önemli olduğunu bilmek  savaşın sadece yarısıdır. Şimdi, bu bilgiyi kullanmak ve şirketinizin sosyal medya yönetimi hakkında karar vermeye başlamak için kullanmalısınız.

Pek çok küçük işletme için, etkili sosyal medya yönetimine ayıracak yeterli zaman veya kaynak yoktur. Sürekli olarak kaliteli içerik yayınlamak, bazı küçük işletme pazarlama ekiplerinin sahip olmadığı çok zaman ve çaba gerektirir. Ekibinizde etkili kampanyaları uygulamak için gereken uzmanlığa veya becerilere sahip hiç kimse olmayabilir.

İşte burada bir sosyal medya yönetim şirketi devreye girer. Biz sizlere bir sosyal medya yönetim şirketi, uzman sosyal medya hizmetleri sağlayarak dijital pazarlama çabalarınızı tamamlamaya yardımcı olur . Sadece kampanyalarınızı uygulamaya ayıracak zamanları değil, aynı zamanda sosyal medya çabalarınızın başarılı olmasını sağlamak için gereken bilgi ve becerilere de sahipler.

Bu noktaya kadar, artık sosyal medya yönetimi nedir sorusu kalmamalı, bu  yüzden bir daha bir meslektaşınız size “Sosyal medya yönetimi nedir?” Diye sorduğunda. sorularını yanıtlayabilir ve onları bilgilendirici bir bloga yönlendirebilirsiniz. Artık etkili sosyal medya yönetimi ile neyin dahil olduğunu ve işletmeniz için neden önemli olduğunu bildiğinize göre, kendi sosyal medya yönetiminiz hakkında eğitimli bir karar vermenin zamanı geldi. Şirket içi kaynaklarınızı kullanacak mısınız? Veya temel işinize odaklanmanızı sağlayacak bir sosyal medya yönetim şirketi ile ortak mı çalışacaksınız? Biz sizin için buradayız.

İşletmenin sadece iki işlevi vardır, pazarlama ve yenilik. Bunları yapmak için buradayız. Yeteneklerimiz

E-TİCARET

Bugün, e-ticaret endüstrisi yeni bir iş ve yenilik alanı olarak kendini kanıtladı. Bu alanlarda konumunuza karar vermek zamandan tasarruf sağlar ve işinizi kurmak önümüzdeki yıllarda doğru bir karar olacaktır.

Daha Fazlası
MOBİL UYGULAMA

Bir uygulama, insanlar için yararlı ve gerekli işlevlere sahip olduğunda popüler hale gelir. Şirketiniz markasını kâr amacı gütmeyen bir uygulama aracılığıyla tanıtabilir, böylece uygulamanın kendisi bir pazarlama aracı haline gelebilir

Daha Fazlası
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medyanızı etkili bir şekilde yönetmek, bu güçlü kanaldan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Tutarlı bir şekilde değerli içerik oluşturmak ve yayınlamak, hedef kitlenizle gerçek bağlantılar kurmanıza yardımcı olabilir.

Daha Fazlası
WEB TASARIM

Web sitenizin düzeni, her sayfadaki metni, grafikleri ve reklamları düzenleme şeklinizi ifade eder. Buradaki amaç, web sitesi kullanıcılarının, sayfada arama yapmak yerine ihtiyaç duydukları bilgileri hızlı bir şekilde bulabilmelerini sağlamaktır

Daha Fazlası
YAZILIM

Web tabanlı yazılım, iş verilerinize herhangi bir cihazdan erişmeyi kolaylaştırır. Bunun nedeni, uygulamaya erişmek için yeni programlar yüklemeye gerek olmamasıdır.

Daha Fazlası
DİJİTAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Sosyal medyadaki varlığınız, markanızın kimliğinin önemli bir uzantısıdır. Firmanızı içten dışa bilseniz de somut sonuçlar üretmek için hikayenizi nasıl, nerede ve ne zaman paylaşacağımızı biliyoruz.

Sosyal medya uzmanlarımızın yardımıyla sesiniz yüksek ve net olacaktır.

Daha Fazlası

Her çözüm iyi bir soru ile başlar: Nasıl yardımcı olabiliriz? BİZE SORUN