fbpx
AnasayfaWEB TASARIM

İşinize gelen

Web tasarım

İşinize özel, şık profesyonel web siteleri kuruyoruz.

Web tasarımı nedir?

Web tasarımı, web sitenizle ilgili hemen hemen her şeyi kapsar. Görünüş ve çalışma biçiminden, sayfalardaki içeriğin ayrıntılarına kadar. Web tasarım süreci, web sitenizin nasıl görüneceğini, hangi amaca sahip olduğunu ve etrafında nasıl gezineceğinizi ve ardından bu planı eyleme geçireceğinizi planlamaktan biridir.

Bunlardan bazıları, web sitenizde kullanacağınız düzen, renkler, içerik, yazı tipi ve grafiklere karar vermek ve bu işlem sırasında alınan kararlar hayati derecede önemlidir, çünkü web siteniz potansiyel üzerinde büyük bir etki yaratacaktır. ziyaret eden ve onlarca yıl olmasa da yıllarca markanızı temsil eden müşteriler. Tabii ki, değişiklikler ve yeniden markalama her zaman yol boyunca yapılabilir – hiçbir şey taş değildir – ancak ilk seferinde doğru şekilde yapmak, hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar.

İyi web tasarımı müşterilerinizi çekecek, arama motorlarını tatmin edecek ve teknik aksaklıklardan kaçınacak, bu da müşterilerin geri gelmesini sağlayacak iyi bir kullanıcı deneyimine yol açacaktır.

Web tasarım ilkeleri

Yerleşim

Web sitenizin düzeni, her sayfadaki metni, grafikleri ve reklamları düzenleme şeklinizi ifade eder. Buradaki amaç, web sitesi kullanıcılarının, sayfada arama yapmak yerine ihtiyaç duydukları bilgileri hızlı bir şekilde bulabilmelerini sağlamaktır. Düzeni web sitesi boyunca nispeten tutarlı tutmak da önemlidir.

Birçok kullanıcı artık akıllı telefon veya tabletleriyle web sitelerine eriştiği için, mobil web sayfanızın düzenini göz önünde bulundurmak da iyi bir fikirdir.

Renk

Bu, açıkça, web siteniz için seçtiğiniz renk düzenine atıfta bulunur. Buna karar verirken amaç, şirketinizin imajını ve kullanıcıları satmaya veya bilgilendirmeye çalıştığınız veya zaten markalı renk düzeninizin bir parçası olan bir dizi renk seçmektir. Renk kişiliği, ruh halini iletebilir ve web siteniz için kullanıcıları tutabilecek veya geri çevirebilecek bir atmosfer yaratabilir.

Grafik

Grafikler, logoları, fotoğrafları, küçük resimleri ve simgeleri ifade eden geniş bir terimdir. Bunların, web sitesinin tasarımının geri kalanıyla tutarlı olmaları için dikkatlice seçilmesi gerekir. Ayrıca, renk şemasında olduğu gibi, şirketin kişiliğini yansıttıkları temelinde seçilmelidirler.

Resimler ve grafikler gibi diğer grafikler genellikle basit metin yerine bir mesaj veya diğer bilgileri iletmek için çok güçlü bir yol olabilir ve sektöre bağlı olarak bunun için az çok uygun olabilir. Bununla birlikte, grafiklerin ve resimlerin iyi kalitede olması her zaman önemlidir ve ekranlarımız özellikle akıllı telefonlarda çözünürlüklerini artırmaya devam ettiğinden bu hiç bu kadar önemli olmamıştı.

 

Yazı

Orada binlerce farklı yazı tipi var. Aynı yazı tipinin biraz farklı varyasyonlarını karşılaştırarak saatler harcayabilirsiniz, ancak okunabilir içerik için web siteleri için gerçekten ideal olan bir avuç vardır. Genel olarak sans-serif yazı tiplerinin okunmasının daha kolay olduğu ve daha çağdaş bir his verdiği kabul edilir. Yine de renk ve grafiklerde olduğu gibi, şirketinizin ifade etmek istediğiniz imajını yansıtan bir yazı tipi seçmeniz önemlidir.

İçerik

Son olarak, web sitesinin içeriği var. Bu, şirketin mesajını tamamlamak için tasarımla birlikte çalışır. Yazılı metin alakalı ve yararlı olmalı ve arama motorları için de optimize edilmelidir. Bu, kullanıcılar sizinki gibi işletmeleri ararken web sitenizin listenin en üstünde görünmesi için alakalı anahtar kelimeleri dahil etmek anlamına gelir.

Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel web tasarımı söz konusu olduğunda, gerçekten bir alana sahip olduğumu söyleyerek sanal bir ortama girmek isteyen insanların ve işletmelerin seçimidir. İş, İşletmeler veya kişiler çevrimiçi olarak hem benzersiz hem de güvenilir görünebilir. Web sitelerinin değerinin her geçen gün arttığı çağımızda, bir web sitesinin başarılı ve istikrarlı olması çok önemlidir. Bu sürece dayanarak, web sitesi sadece ulusal değil uluslararası müşterilere de ulaşmayı hedefleyecektir. Web sitesinin temel müşteri tabanı her geçen gün büyüyerek ve pazar potansiyeli sürekli olarak artmaktadır. Sürekli çevrimiçi bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi, çalışanlar uyurken veya tatildeyken 24 saat satış anlamına gelir. Haftanın 7 günü, günde 24 saat, yemek yemeyen, dışarıda uyuyan veya boş vakit geçirmeyen göz alıcı bir pazarlama elemanı düşünün. Bu bağlamda, doğru web sitesi ile satış ve pazarlama gelirlerini artırabilir, reklam ve pazarlama kampanyalarını azaltabilir.

Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Amaç, herhangi bir işte olduğu gibi web tasarımında da çok önemlidir. Bir web sitesinin amacına hizmet eder, müşteriyi şirkete en hızlı ve en doğru şekilde yönlendirir, kullanıcı dostudur (ui ve ux) ve arama motorları için uygundur (site içi seo)

İlk müşteri ile tanışır ve ilk görünümü ile ana arayüzü belirleyen bir web sitesi tasarımı çok sayıda ziyaretçi veya müşteri çekecek ve bu ziyaretçilerin sitede geçirdiği uzun süre web sitesini arama motorlarında daha yüksek hale getirecektir. . Tamamen müşteri odaklı bir web sitesi tasarımı; Müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeli, yönetilebilir, işlevsel, erişilebilir, dinamik, arama motoru uyumlu olmalı ve kurumsal kimliklerini tasarım ve renklerle yansıtan ziyaretçilere güven vermelidir. Ulusal ve uluslararası düzeyde ürün ve hizmetlerin tanıtımında son derece önemlidir ve potansiyel müşterilere kolay erişim sağlar.

İşletmenin sadece iki işlevi vardır, pazarlama ve yenilik. Bunları yapmak için buradayız. Yeteneklerimiz

E-TİCARET

Bugün, e-ticaret endüstrisi yeni bir iş ve yenilik alanı olarak kendini kanıtladı. Bu alanlarda konumunuza karar vermek zamandan tasarruf sağlar ve işinizi kurmak önümüzdeki yıllarda doğru bir karar olacaktır.

Daha Fazlası
MOBİL UYGULAMA

Bir uygulama, insanlar için yararlı ve gerekli işlevlere sahip olduğunda popüler hale gelir. Şirketiniz markasını kâr amacı gütmeyen bir uygulama aracılığıyla tanıtabilir, böylece uygulamanın kendisi bir pazarlama aracı haline gelebilir

Daha Fazlası
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medyanızı etkili bir şekilde yönetmek, bu güçlü kanaldan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Tutarlı bir şekilde değerli içerik oluşturmak ve yayınlamak, hedef kitlenizle gerçek bağlantılar kurmanıza yardımcı olabilir.

Daha Fazlası
WEB TASARIM

Web sitenizin düzeni, her sayfadaki metni, grafikleri ve reklamları düzenleme şeklinizi ifade eder. Buradaki amaç, web sitesi kullanıcılarının, sayfada arama yapmak yerine ihtiyaç duydukları bilgileri hızlı bir şekilde bulabilmelerini sağlamaktır

Daha Fazlası
YAZILIM

Web tabanlı yazılım, iş verilerinize herhangi bir cihazdan erişmeyi kolaylaştırır. Bunun nedeni, uygulamaya erişmek için yeni programlar yüklemeye gerek olmamasıdır.

Daha Fazlası
DİJİTAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Sosyal medyadaki varlığınız, markanızın kimliğinin önemli bir uzantısıdır. Firmanızı içten dışa bilseniz de somut sonuçlar üretmek için hikayenizi nasıl, nerede ve ne zaman paylaşacağımızı biliyoruz.

Sosyal medya uzmanlarımızın yardımıyla sesiniz yüksek ve net olacaktır.

Daha Fazlası

Her çözüm iyi bir soru ile başlar: Nasıl yardımcı olabiliriz? BİZE SORUN